معمولا مدت زمان جلسات ۳۰ دقیقه است اما زمان جلسات بسته به شرایط و پروتکل درمان قابل تغییر است.

توانبخشی،کاردرمانی و گفتاردرمانی یک فرآیند و پروسه است و تعداد جلسات بسته به شدت مشکل و پروتکل درمان در هر فرد متفاوت است.

در کلینیک توانبخشی آمان جلسات به دو صورت تشکیل می شود:یک؛جلسات انفرادی ویژه هر فرد، دو؛ جلسات گروهی. بسته به شرایط و پروتکل درمان امکان تشکیل هر دو نوع از جلسات برای هر فرد وجود دارد.

ویزیت جلسات کاردرمانی و گفتاردرمانی طبق تعرفه معاونت درمان وزارت بهداشت می باشد

همراه داشتن نسخه پزشک و درصورت امکان پرونده و مدارک پزشکی لازم است.

خیر، در کلینیک توانبخشی آمان جلسات کاردرمانی و گفتاردرمانی برای همه ی گروه های سنی،نوزاد،کودک،نوجوان،بزرگسال و سالمند تشکیل می شود.

لکنت یک اختلال چندعاملی است و عوامل مختلفی در بروز و استمرار و درمان لکنت تاثیر دارد اما لکنت چه در کودکان و چه در بزرگسالان از طریق گفتاردرمانی قابل درمان است.

بله، گاهی اوقات به دلایل مختلف مانند شرایط محیطی،خانوادگی و دور بودن محل زندگی و ویزیت جلسات بصورت آنلاین و تلفنی انجام می شود.

خیر،گفتاردرمانی یک تخصص است و گفتاردرمانگر دارای شماره نظام پزشکی و فارغ التحصیل از دانشگاه های مطرح و معتبر علوم پزشکی می باشد.

بله،گفتاردرمانگر با علم بر آناتومی صورت به درمان اختلال بلع، تقویت عضلات و اندام گفتاری و تعدیل حسی می پردازد.

کلینیک تخصصی توانبخشی آمان کاملا خصوصی است اما در صورتی که بیمه ی شما خدمات توانبخشی(کاردرمانی،گفتاردرمانی و …)را پوشش دهد ،می تواند برای شما گواهی صادر کرد‌.

اولین قدم برای درمان تاخیررشدی و تاخیر گفتار و زبان مراجعه به کاردرمانی و گفتاردرمانی است و در ادامه با ارتقای مهارت های کودک می توان به مهدکودک رفت.

مشکلات تلفظی و وضوح گفتار بهتر است قبل از رفتن به مدرسه با مراجعه به گفتاردرمانی درمان شود چون با ورود به مدرسه به مشکلات کودک اضافه شده و در زمینه خواندن، نوشتن، ارتباط و عزت نفس و دچار اختلال می شود.

بله، در کلینیک تخصصی توانبخشی آمان با توجه به شرایط مراجع ،خدمات توانبخشی،کاردرمانی و گفتاردرمانی هم در کلینیک و هم در منزل فرد انجام می پذیرد.

جلسه اول کاردرمانی و گفتاردرمانی،جلسه ارزیابی و معاینه است.در این جلسه شدت و نوع مشکل فرد مشخص می شود.همچنین مشاورات لازم داده شده و مسیر درمان تعیین می شود.اگر کودک شما شروع به صحبت نکرده است،اگر متناسب با سن اش صحبت نمی کند،کلمات بیانی کمی دارد،جمله نمی گوید،کلمات را اشتباه تلفظ می کند،کلمات را با لکنت و به سختی بیان می کند،ارتباط برقرار نمی کند،توصیف و گزارش دهی بلد نیست و …. حتما لازم است به متخصص گفتاردرمانی مراجعه کنید.

نروفیدبک در درمان بسیاری از اختلالات مانند توجه و تمرکز،مشکلات هیجانی،اضطراب و نقش دارد.همچنین اگر جلسات نروفیدبک همراه با جلسات کاردرمانی و گفتاردرمانی تشکیل شود بسیار مثمرثمر خواهد بود.

نقشه مغزی در ابتدای درمان یا در طی درمان برای مشخص کردن نوع مشکل،شدت مشکل،ناحیه درگیر،تغییرات مغز،میزان پیشرفت یا پسرفت فرد و …. مفید است.

کلینیک تخصصی توانبخشی آمان در همه روزهای هفته از ۸ صبح تا ۸ شب فعال می باشد.

سوالات توانبخشی و کاردرمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا