لکنت بزرگسالان یوسف آباد

درمان لکنت در بزرگسالان

لکنت بزرگسالان

لکنت بزرگسالان مشکلی است که همه جوانب زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.در بیشترمواقع لکنت از دوران ابتدایی رشد فرد همراه او بوده و فرد از سنین کودکی لکنت داشته است و تعداد کمی از افراد بزرگسال دارای لکنت بصورت اکتسابی هستند.

لکنت یک نوع اختلال گفتاری است که باعث می شود فرد گفتار روان و واضحی نداشته باشد.گفتاردرمانی در مرکز تهران در منطقه یوسف آباد از طریق ارزیابی تخصصی به تشخیص لکنت و درمان لکنت بزرگسالان می پردازد. گفتاردرمانی لکنت بزرگسالان به فرد کمک می کند تا عملکرد بهتری در روابط اجتماعی،روابط تحصیلی، روابط شغلی و روابط خانوادگی داشته باشد.

گفتاردرمانی لکنت در بزرگسالان به فرد کمک می کند تا بتواند لکنت خود را مدیریت کند و فرد بتواند در محیط خانوادگی، اجتماعی، شغلی و تحصیلی تنش کمتری داشته باشد و راحت تر ارتباط گفتاری برقرار کند.

درمان لکنت بزرگسالان باعث می شود که لکنت تاثیر کمتری بر زندگی فرد بگزارد و لکنت عملکرد کلی فرد را مختل نکند.البته درمان لکنت بزرگسالان به تلاش و پیگیری مداوم فرد نیازمند است. گفتاردرمانگر از فرد بزرگسال دارای لکنت پشتیبانی می کند و به توانمندسازی فردی او کمک می کند.

درمان لکنت از طریق گفتاردرمانی هم بصورت فردی و هم بصورت گروهی انجام می شود. متخصص گفتاردرمانی شرایط و ویژگی های کلی فرد را بررسی می کند و بر این اساس به درمان لکنت بزرگسال به صورت اختصاصی می پردازد.

هدف اصلی درمان لکنت بزرگسال

هدف اصلی درمان لکنت بزرگسال ،رفع و ازبین بردن کامل لکنت نیست بلکه گفتاردرمانی لکنت بزرگسالان باعث می شود روانی گفتار فرد افزایش یابد و فرد بهتر بتواند ارتباط برقرار کند.بدین طریق گفتاردرمانی به اصلاح موانع و تغییر نگرش ها می پردازد. گفتاردرمانی لکنت بزرگسالان باعث می شود که فرد دارای لکنت از موقعیت های گفتاری و ارتباطی فرار نکند و در عوض با این موقعیت های گفتاری روبرو شود و بجای اجتناب از موقعیت با آن موقعیت تنش زا و لکنت مقابله کند.

با استفاده از تکنیک های گفتاردرمانی در مرکز تهران و تکنیک های اصلاح رفتار و روانشناسی و مشاوره در مرکز تهران می توان به درمان لکنت بزرگسالان در منطقه یوسف آباد پرداخت.درمان لکنت بزرگسالان باعث بهبود روانی گفتار و افزایش گفتار روان در افراد می شود.

فردبزرگسال دارای لکنت ابتدا این تکنیک ها را در محیط کلینیک تخصصی توانبخشی آمان و مطب گفتاردرمانی یاد می گیرد و سپس با افزایش مهارت ها،فرد باید بتواند این تکنیک ها را در محیط خارج مطب و محیط های اجتماعی مختلف تعمیم دهد.بدین طریق فرد بزرگسال بر گفتار و لکنت خود تسلط پیدا می کند.

فرد بزرگسال دارای لکنت باید به درک صحیحی از لکنت و تاثیرات لکنت در زندگی خود برسد.لکنت تاثیرات روانشناختی مختلفی بر فرد بزرگسال می گزارد.لکنت بزرگسالان می تواند بر روی عزت نفس افراد تاثیرات منفی بگزارد که از طریق گفتاردرمانی لکنت بزرگسالان می توان عزت نفس افراد را افزایش داد و همچنین باعث شد که افراد نگرش مثبت تری نسبت به عملکرد خود در زندگی و ارتباطات اجتماعی خود داشته باشند.

درمان لکنت در بزرگسالان آمان

کدام تکنیک بهتر است ؟

ممکن است لکنت بزرگسالان در موقعیت های مختلف و روبرو شدن با افراد مختلف باعث خجالت فرد دارای لکنت شود.از طریق تکنیک های گفتاردرمانی لکنت بزرگسالان در کلینیک توانبخشی و گفتاردرمانی آمان می توان بروز و شدت لکنت را کاهش داد و باعث افزایش عزت نفس افراد و تقویت روابط اجتماعی او شد و بدین ترتیب گفتاردرمانی تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی فرد می گزارد.


هنگامی که فرد بزرگسال دارای لکنت با دیگران تعامل یا ارتباط گفتاری برقرار می کند بدلیل اینکه بر روی گفتار و لکنت خود تمرکز می کند و لکنت خود را پیش بینی می کند ،دچار تنش و اضطراب شده و شدت لکنت فرد افزایش می یابد.با کنترل اضطراب و افزایش آرامش هنگام بروز لکنت و ارتباط گفتاری ،فرد بزرگسال دارای لکنت می تواند بر لکنت خود غلبه و همچنین جریان تنفسی خود را آرام کرده و بدین صورت بتواند گفتار روان را تجربه و ارتباط گفتاری مطلوبی ایجادکند.
با کنترل تنفس و گفتار می تواند آرامش را در گفتار،ذهن،تنفس و روان تزریق کرد‌.اگر فرد بزرگسال دارای لکنت خود را در موقعیت های اجتماعی مختلف قرار دهد، راحت تر می تواند با خودش و لکنتش کنار بیاید.متخصص گفتاردرمانی مرکز تهران در منطقه یوسف آباد به فرد بزرگسال دارای لکنت کمک می کند تا راحت تر لکنت خود را کنترل کنند و در تعاملات اجتماعی عملکرد بهتری داشته باشند.منزوی کردن خود و کناره گیری از تعاملات اجتماعی و ارتباط گفتاری به ضرر فرد دارای لکنت تمام می شود.

رزرو آنلاین خدمات توانبخشی

    با آمان سلامت باشید

    تعیین وقت آنلاین

    با توجه به مشغله شما همکاران ما جهت پیگیری درمان شما از ابتدا تا پایان درمان همراه شما خواهند بود. لذا کافیست اطلاعات خود را در فرم ذیل تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

      پیمایش به بالا