کاردرمانی جسمی
کاردرمانی ذهنی

کاردرمانی جسمی یعنی ارزیابی و درمان مشکلات جسمی حرکتی توسط متخصص کاردرمانی. کاردرمانگران با تکیه بر دانش و مهارت خود در درمان مشکلات جسمی‌حرکتی،  با استفاده از فعالیت‌های هدفمند و تکنیک‌های حرکت‌درمانی و آموزش فعالیتهای روزمره زندگی به درمان مشکلات جسمی‌حرکتی می‌پردازند. هدف نهایی کاردرمانی جسمی افزایش عملکرد و استقلال فرد در زندگی است. در بخش کاردرمانی جسمی‌حرکتی کلینیک تخصصی توانبخشی آمان، کودکان و بزرگسلان با بیماری‌ها و اختلالات حرکتی و جسمانی (مثل  فلج مغزی، تاخیر رشد حرکتی، دیستروفی عضلانی، سکته مغزی، ام‌اس، پاکینسون، ضربه مغزی، درد‌های بدنی، بیماری‌های دست و اندام فوقانی و...) توسط کاردرمانگران باتجربه و خبره، با تکیه بر به روز ترین مدل‌های درمانی، تحت درمان قرار می‌گیرند.

کلینیک توانبخشی آمان

ارائه دهنده خدمات نوین توانبخشی

کادر متخصص

تحصیلات کارشناس ارشد کاردرمانی
بازی درمانی
گفتار درمانی

بازی کار کودکان است. بازی وسیله‌ای برای بیان احساسات، برقراری روابط، توصیف تجربات، آشکار کردن آرزوها و خودشکوفایی است. از آنجایی که کودکان قابلیت کلامی و شناختی کمتری برای بیان خود دارند، بازی برای آنان یک وسیله ارتباطی طبیعی و عینی برای کنار امدن با آنهاست. بازی‌درمانی روشی است که به یاری کودکان می‌شتابد تا بتوانند مسایل خود را حل کنند. در جلسات بازی درمانی به کودک فرصت داده می‌شود تا احساسات آزاردهنده و مشکلات درون خود را از طریق بازی بروز داده و آنها را به نمایش بگذارد. از طرفی کودکان دارای اختلالات رشدی و حرکتی نمیتوانند به درستی بازی کنند، در مراحل رشد بازی عقب می‌مانند و نه تنها از رشد روانی حرکتی سالم محروم می‌شوند بلکه در آینده در ورود به جامعه هم با مشکل رو‌به‌رو خواهند شد. در بخش بازی‌درمانی ما درمانگران باتکیه بر دانش و مهارت خود و استفاده از رویکردهای جدید به درمان انواع اختلالات  کودکان اعم از روانی-اجتماعی، ذهنی و حرکتی می‌پردازیم. یکی از نقاط قوت درمانگاه توانبخشی آمان خدمات تخصصی بازی‌درمانی توسط چند تن از بهترین بازی‌درمانگرهای تهران ارائه می‌گردد.

گروه درمانی
موسیقی درمانی

گروه درمانی یعنی ارائه روش‌های درمانی به گروهی افراد در کنار هم به صورت همزمان، نه به صورت تک به تک. گروه درمانی فواید زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین فواید آن افزایش مهارتهای ارتباطی و اجتماعی و همکاری است. گروه درمانی می‌تواند برای سنین مختلف ارائه شود، مثلا یک کودک پیش دبستانی که در برقراری ارتباط با همسالانش مشکل دارد یا آداب اجتماعی را بلد نیست می‌‌تواند از فواید گروه درمانی بهره‌مند گردد. یا یک فرد بزرگسال مبتلا به ام‌اس می‌تواند در جلسات گروه‌درمانی افراد دارای ام‌اس شرکت کند و از تجربه افراد دیگر در مدیریت عوارض این بیماری استفاده کند. بنابراین طیف وسیعی از افراد می‌توانند در جلسات گروه‌درمانی به طور هدفمند شرکت کنند. یکی از نقاط قوت کلینیک توانبخشی آمان ارائه خدمات گروه‌درمانی با استفاده از روش‌ها و رویکرد‌های جدید توسط درمانگران با تجربه است.      

مشاوره توانبخشی

مشاوره توانبخشی از شاخه‌های جدید علوم توانبخشی است با ترکیب مهارتهای مشاوره و دانش تخصصی توانبخشی به ارائه راهکار برای حل مشکلات ناشی از بیماری‌ها و اختلالات جسمی یا روانی در سطح فردی، خانوادگی و اجتماعی می‌پردازد. یک مشاور توانبخشی باید در طیف وسیعی از حوزه‌ها تخصص داشته باشد. با توجه به دانش و تجربه مشاورین توانبخشی کلینیک توانبخشی آمان، این کلینیک به صورت تخصصی در زمینه مشاوره توانبخشی ارائه خدمت می‌کند.

ماساژ درمانی

ماساژ یعنی ورز دادن هدفمند بدن با دست. ماساژ انواع مختلف دارد و با اهداف و روش‌ها و رویکردهای مختلف ارایه می‌شود. ممکن است هدف از ماساژ کاهش درد عضلات و مفاصل بدن باشد یا اینکه با هدف تعدیل حواس بدنی صورت بگیرد. ماساژ برای طیف وسیعی از افراد با اختلالات جسمی یا عصبی صورت می‌گیرد. در کلینیک توانبخشی آمان ماساژ درمانی تخصصی برای درمان مشکلات اسکلتی عضلانی و  اختلالات حسی توسط متخصصین کاردرمانی صورت می‌گیرد.

کار درمانی حسی

کاردرمانی حسی یعنی ارزیابی و درمان مشکلات سیستم حسی‌حرکتی توسط متخصص کاردرمانی. مغز انسان برای اینکه درست کار بکند نیاز به دریافت صحیح اطلاعات از محیط بیرونی و درونی دارد. اگر به هر نحوی در دریافت و پردازش این اطلاعات مشکلی وجود داشته باشد مغز ما نمیتواند پاسخ درست بدهد و فرد نمی‌تواند متناسب با شرایط محیط رفتار کند. اغلب کودکانی که دارای مشکلات حرکتی یا ذهنی هستند در یکپارچگی حسی نیز مشکل دارند. کاردرمانگرها انحصارا و به طور تخصصی به ارزیابی و درمان اختلال در یکپارچگی حسی میپردازند. در کلینیک تخصصی توانبخشی آمان، درمان مشکلات سیستم حسی توسط درمانگران خبره و با تجربه صورت می‌گیرد. 

آمان به روایت تصویر

با توجه به اهمیت محرمانگی هویت مراجعین محترم چهره ی مراجعین در تصاویر مشخص نمی باشد.

فرنگیس صادقی

5/5
سلام، من فرنگیس صادقی، کارشناس گفتاردرمانی و کارشناس ارشد روانشناسی هستم، فارق‌التحصیل از دانشگاه‌های علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی (کارشناسی) و موسسه آموزش عالی شرق گلستان (کارشناسی ارشد) هستم. نزدیک به یک دهه سابقه فعالیت ....
فرنگیس صادقی کارشناس ارشد روانشناسی 1
گفتار درمانگر
کارشناس ارشد روانشناسی

هومن ثاقبی

4.5/5
سلام، من هومن ثاقبی، کارشناس ارشد کاردرمانی،  فارق‌التحصیل از دانشگاه‌های علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی (کارشناسی) و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (کارشناسی ارشد)  هستم. بیش از یک دهه سابقه فعالیت ....
هومن ثاقبی کارشناس ارشد کاردرمانی
کاردرمانگر
کارشناس ارشد کاردرمانی

درمانی

خدمات ویژه

ساعت 8 تا 14 بعد از ظهر

بازی درمانی با رویکرد علمی جدید

اتاق دریا، آقای هومن ثاقبی

ساعت 10 تا 18 بعد از ظهر

مشاوره توانبخشی والدین و کودک

اتاق آسمان، تراپیست اختصاصی

سه شنبه ها ساعت 9 تا 18 عصر

درمان تخصصی نوین اختلالات یادگیری

اتاق دریا، آقای هومن ثاقبی

ساعت 10 تا 17 عصر

ماساژ تخصصی کودک

اتاق آسمان، خانم فرنگیس صادقی

با آمان سلامت باشید

تعیین وقت آنلاین

با توجه به مشغله شما همکاران ما جهت پیگیری درمان شما از ابتدا تا پایان درمان همراه شما خواهند بود. لذا کافیست اطلاعات خود را در فرم ذیل تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

    یوسف آباد، خیابان فتحی شقاقی، بین چهل ستون و اسدآبادی، پلاک 52، طبقه ۳، واحد ۱۰

    آمان همیشه در کنار شماست

    نشانی : یوسف آباد، خیابان فتحی شقاقی، بین چهل ستون و اسدآبادی، پلاک 52، طبقه ۳، واحد ۱۰

    پیمایش به بالا